Congratulations

During the expedition your team:

  • touched the lives of 0 people
  • worked with 0 people along the way  
  • convinced 0 people to do something water smart
  • saved 0 litres of water being wasted - that’s enough drinking water for 0 people for a year!


Together you and the other teams in your country have:

  • touched the lives of 9064  of your neighbours
  • worked with 3221 friends and family along the way  
  • convinced 282 to change the way they use water
  • saved 934 litres from being wasted - that’s enough water to produce  33 kgs of wheat!

 
Well done! Your team are exemplar Water Explorers! Have a think about what you can do to go even further - can you use your knowledge and expertise to help others achieve what you have?

Achievements
Back
200
Back
Show detail
Water squad
Mission Progress
Fresher Water
activity incomplete
activity incomplete
activity incomplete
Secret Water
activity incomplete
activity incomplete
activity incomplete
Global Water
activity incomplete
activity incomplete
activity incomplete
Precious Water
activity incomplete
activity incomplete
activity incomplete
Team of the Month4
Your school has
Reached out to 0 people
Got 0 people involved
Changed the way 0 people use water
That’s 0 points, 0 m3 of water saved - well done!
Water squad
Szkoła Podstawowa Nr 5 w Pionkach
0
 points 
Poland is proud of our total 13220 points
This school has Reached out to 0 people Got 0 people involved Changed the way 0 people use water
News
Festiwal Wody w Pionkach
Posted by Szkoła Podstawowa Nr 5 w Pionkach, Poland on 2 June 2019

Za nami już wielki dzień - Festiwal Wody, który był organizowany podczas festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Tłumy mieszkańców miasta, króre przyszły na Ogródek Jordanowski, uczestniczyły w kampanii edukacyjnej przygotowanej przez Badaczy Wody. Czekało na nich wiele atrakcji.

Badacze Wody przygotowali na festiwal stoisko z wodooszczędną żywnością pt. „Woda którą spożywamy”. Promowaliśmy bezmięsne, zdrowe odżywianie oraz żywność bez pestycydów i konserwantów. Chętni mogli wesprzeć akcję "Studnia dla Południa", którą kontynuowaliśmy przy okazji festiwalu. Udało nam się zebrać kwotę 293zł. Najmłodsi próbowali sił w grach i zabawach zręcznościowych. Było też stoisko z doświadczeniami z wodą. Każdy mały uczestnik Festiwalu Wody mógł stworzyć swój własny nenufar i uważnie obserwować, jak rozkwita, rzucony na wodę. Uczestnicy Festiwalu Wody rozwiązywali logiczne łamigłówki o wodzie: rebusy, labirynty i krzyżówki. Najmłodsi sprawdzali również co pływa, a co tonie w wodzie. Można było wykonać łódkę z plasteliny oraz sprawdzić, który ziemniak unosi się na wodzie, a który tonie (w zależnosci czy woda jest słodka czy słona). Kasia i Amelka malowały twarze najmłodszych. Oprócz piesków, tygrysków czy motylków na policzku niektórzy wybierali chmurkę Badacza Wody. Były również ciekawe kolorowanki, które przyciągały najmłodszych. Julia, Wiktoria i Ania robiły kulki z soków owocowych na wzór bubble tea, a chętnych do spróbowania nie brakowało.

Największą atrakcją jak zwykle był "Turniej o wodzie" czyli terenowa gra planszowa. Kiedy woda staje się niewidzialna? Czy każdej wody można się napić? Czy przetrwalibyśmy na Ziemi, gdyby zabrakło wody? Co zrobisz, gdy znajomi będą chcieli umyć auto nad rzeką? Dlaczego zakłady przemysłowe budowane są nad wodą? Co zrobisz, gdy twoja ulubiona koszulka sportowa jest brudna, a jutro rozpoczyna się szkolna olimpiada sportowa? Z takimi pytaniami trzeba było się zmagać, aby dotrzeć do mety planszowej gry w terenie. Każdy gracz był pionkiem do gry. Po zaliczeniu wszystkich stoisk uczestnicy naszego Festiwalu Wody otrzymywali nagrody.

Do przygotowania festiwalu chętnie zgłaszali się również Badacze Wody z poprzednich edycji, aby wesprzeć najmłodsze pokolenie uczestników tego programu. Nie trzeba było ich namawiać, sami dopytywali się kiedy organizowany będzie Festiwal Wody. A rąk do pracy było potrzebnych dużo, aby zmierzyć się z tak dużą imprezą. Dziękujemy!!!

Było super! Pozostały nam tylko wspomnienia.


|
Likes
 (3)

|
Likes
 (3)

0
0
0
0
0
0
0
Show more
Water Explorer is a Global Action Plan initiative
in association with
10.00 MB