Poland
15

13220
points earned by our 274 teams

Zapraszamy do nowej edycji programu Badacz Wody!
Has Attachment
Posted by GAP Polska on 4 October 2016

Program zachęca uczniów w wieku 8-14 lat do podejmowania śmiałych i skutecznych działań na rzecz poszanowania naszej cennej wody poprzez zabawne i interaktywne misje.

Zadania Badacza Wody łączą się z programem społecznego, kulturalnego, etycznego i duchowego rozwoju jednostki, umacniając młode pokolenie w stawaniu się obywatelami świata i ambasadorami pozytywnej zmiany.

Potrzebujemy większej liczby Badaczy Wody do rozwiązywania wyzwań i napełniania przyszłości czystą wodą dla wszystkich. Wypowiedzi uczniów z doświadczenia tego edukacyjnego programu można zobaczyć w krótkim wideo.

Jak dotąd ponad 99 tys. zarejestrowanych uczniów wykonujących wyzwania w 11 krajach wskoczyło na głęboką wodę i zaoszczędziło jej zdumiewające 1,7 miliona m3 i przeprowadziło 150 festiwali wody (w Polsce 23).

Podejście każdego zespołu jest indywidualne i zawsze kreatywne. Wodny rap uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pionkach stał się motywem wideo o polskich uczestnikach programu w 2015 (zespół w nagrodę za działania odwiedził World Expo w Mediolanie). Uczennice Gimnazjum nr 1 w Sochaczewie w uznaniu osiągnięć zostały zaproszone do Londynu na galę międzynarodową jesienią 2016, aby inspirować innych.

Wyzwania Badacza Wody szkoła może wykorzystać w staraniu się o międzynarodowy certyfikat eko-jakości Zielona Flaga.

Program można realizować do końca roku szkolnego 2016/2017. Wybranym aktywnym szkołom oferujemy dotację na przeprowadzenie Festiwalu wody w maju – czerwcu 2017 r. Pięć szkół zaproszonych zostanie na galę finałową w Warszawie, podczas której zostanie wyłoniony krajowy Mistrz Badacza Wody i zaproszony do Londynu na galę międzynarodową jesienią 2017.

Zapraszamy do zapoznania się z Przewodnikiem koordynatora, gdzie opisujemy bliżej zasady punktacji i nagrody.

Życzymy powodzenia!


|
Likes
 (11)


Water Explorer is a Global Action Plan initiative
in association with
14.00 MB