Poland
15

13220
points earned by our 274 teams

"Polish Drops" w wielkim finale
Posted on 16 July 2017

Urząd Miasta Marki pisze w o drużynie Badaczy Wody w swoim mieście:

Ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 2 jest pierwsza wśród 191 drużyn w kraju i piąta wśród 2615 drużyn na świecie!

Mareccy uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Szkolnej, którzy pod nazwą Polish Drops dołączyli na początku roku szkolnego do globalnego przedsięwzięcia „Badacz Wody”, osiągnęli wielki sukces. Awansowali do krajowego finału projektu, którego ogólnoświatowym celem  jest ratowanie zasobów wody.

- Możemy być dumni z mareckich dzieci, które pod względem zdobytych punktów zajęły pierwszą lokatę na terenie Polski i piątą na świecie  – podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.

Mareckie Polish Drops prowadziły szereg działań, by pokazać i zrozumieć dlaczego woda jest w centrum uwagi, czemu światowe zasoby słodkowodne są zagrożone oraz jak je umiejętnie i rozumnie wykorzystywać. Podczas pikniku rodzinnego na terenie szkoły zorganizowały wraz z nauczycielami - opiekunami i przy pomocy rodziców i Fundacji GAP Polska - Festiwal Wody. Nakręcili kilka filmów, nagrali wodny rap, przeprowadzili warsztaty dla młodszych uczniów. Badali wodę, sprawdzali, co żyje w okolicznych akwenach wodnych, zmieniali nawyki żywieniowe uczniów i rodzin. Angażowali się w lokalne i globalne akcje na rzecz mądrego kontrolowania zasobów wody. Zaoszczędzili 5900 litrów wody przed marnotrawstwem - to tyle, ile czystej wody potrzeba dla 25 osób w ciągu roku! Wraz z nauczycielami „Dwójki” pokazali także solidarność z mieszkańcami Afryki i przekazali czek na 400 zł,  dla Fundacji GAP Polska na zakup walca  wodnego czyli „Hippo Rollera”, by łatwiej było transportować wodę pitną z rzeki do odległych domostw.

Celem programu Badacz Wody jest także angażowanie społeczności. Projekt to wspaniały sposób aktywowania rodziców i lokalnej społeczności, a tak miłe wygrywanie nagród było tylko „wisienką na torcie”. 

Rozstrzygnięcie projektu i wręczenie nagród planowane jest w Łazienkach Królewskich już we wrześniu.

- Trzymamy za Was kciuki!  Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w poszanowanie czystej wody na planecie. Jesteśmy w Was dumni – dodaje Jacek Orych.

Portal Urzędu Miasta Marki


|
Likes
 (3)


Water Explorer is a Global Action Plan initiative
in association with
18.00 MB