Poland
15

13220
points earned by our 274 teams

Wodna zamiana w Palikówce

W szkole odbyła się długo wyczekiwana przez wszystkich "Wodna zamiana". Polegała ona na wymianie rzeczy, których już nie używamy na takie, które uznaliśmy za przydatne.
Lecz wprowadziliśmy zabawną innowację. Wpadliśmy na pomysł, by całą impreze przeprowadzić na zasadzie licytacji. Zależnie od tego ile rzeczy każdy oddawał, tyle "kuponów" otrzymał. Jedna rzecz to 10 równowartość kuponów w licytacji.

W licytacji brały udział wszystkie klasy. Uczniowie przynosili przeczytane książki, zabawki lub ubrania, z których już wyrośli.
Oprócz licytacji wykonaliśmy plakaty, na których były ciekawostki na temat wody. Wszyscy byli bardzo zaskoczeni tym, że na przykład do wyprodukowania bawelnianej koszulki lub książki potrzebne jest odpowiednio aż 2700 litrów i 2000 litrów wody.. 

Cieszy nas to, że mogłiśmy w ten sposób pokazać naszą dbałość o środowisko. Zamiast kupować nowe zabawki, ksiażki czy ubrania można sie nimi wymienić, a jednocześnie nie tracimy pieniędzy na nowe rzeczy. Cała impreza odbyła się we wspaniałej atmosferze. Zamierzamy powtórzyć to na festiwalu wody wiosną, który już stopniowo zaczynamy planować.
Water Explorer is a Global Action Plan initiative
in association with
14.00 MB