Poland
15

13220
points earned by our 274 teams

Mini konkurs: Pokochaj wodę i zobacz jak zmienia się świat
Has Attachment
Posted on 14 February 2018

W Walentynkowy dzień zapraszamy drużyny Badaczy wody do pokochania WODY i zobaczenia, jak zmienia się świat pod wpływem wdzięczności, życzliwości i miłości okazywanej wodzie!

Można to zrobić przez doświadczenia, które trwa tydzień i wymaga poświęcenia uwagi wodzie w pojemniku przez kilka minut dziennie. Podstawą jest teza japońskiego badacza Masaru Emoto. który wykazał, że woda przenosi okazywane jej uczucia na organizmy żywe. np. rośliny. Można się o tym przekonać wykonując proste doświadczenie z hodowlą kiełków do spożycia, np. lucerny lub rzeżuchy na parapecie okna w domu lub szkole.

Pięciu pierwszym zainteresowanym zespołom Badaczy Wody prześlemy pojemnik - kiełkownicę, torebkę nasion oraz dokładną instrukcję doświadczenia (dostępna także poniżej w załączniku).  Doświadczenie można także przeprowadzić w własnym pojemniku.
Co najmniej jeden uczeń spośród w zespole Badaczy wody zobowiąże się do przeprowadzenia doświadczenia i umieszczenia jego opisu i zdjęcia na blogu do 12 marca 2018.

Za najciekawsze opisy przyznamy nagrody: jeden zespół otrzyma pakiet badawczy do poławiania i oznaczania małych organizmów w wodach, pięć kolejnych zespołów otrzyma praktyczne upominki - eko-bidony na wodę (do 10 szt. na zespół).

Zgłoszenia o wysłanie pojemnika prosimy przesyłać na adres [email protected] . Liczy się kolejność zgłoszenia.

Zespół Badacza Wody


|
Likes
 (6)


Water Explorer is a Global Action Plan initiative
in association with
14.00 MB