Poland
15

13220
points earned by our 274 teams

Kiełkowanie roślin z uczuciem miłości
Posted by Szkoła Podstawowa nr 1 w Sochaczewie, Poland on 25 February 2018
Post related to Stwórz własne wyzwanie

Czy możemy przekazać pozytywną energię wodzie, a ta przekaże ją kiełkującym nasionom? Okazało się, że tak.

Przeprowadziliśmy doświadczenie polegające na założeniu uprawy kiełków rzodkiewki w wodzie. Poinformowaliśmy o celu uprawy kolegów i koleżanki z kilku klas. Nie wierzyli, że przekazując pozytywną energię możemy wpłynąć na szybkość kiełkowania nasion, dlatego też poprosiliśmy ich aby uczestniczy w zakładaniu hodowli. Wlaliśmy do kiełkownicy niewielką ilość wody, równomiernie rozsypaliśmy nasiona, przykryliśmy pokrywą i ustawiliśmy na parapecie, w miejscu, do którego nikt oprócz nas nie miał dostępu. Jeden z pojemników oznaczyliśmy czerwonym paskiem, ozdobionym serduszkami i napisem „Kocham Cię Wodo”.

Od tego momentu przez siedem dni do naszej uprawy miały dostęp już tylko trzy osoby, które codziennie poświęcały jej około 5 minut. Przekazywały wodzie pozytywną energię radości, życzliwości i miłości oraz prosiły, aby woda podzieliła się nią z nasionami i pobudziła je do kiełkowania. Efekt widoczny był już po trzech dniach, ale dopiero po tygodniu ponownie zaprosiliśmy kolegów i zademonstrowaliśmy wyniki doświadczenia.

Zaskoczenie było ogromne. Pojemnik oznaczony czerwonymi serduszkami wypełniony był kilkucentymetrowymi kiełkami (wykiełkowało prawie 100% nasion), w drugim pojemniku zaledwie kilku nasionom udało się wykiełkować.

Dzięki doświadczeniu zrozumieliśmy, że można nawiązać z wodą dialog, że można przekazać jej pozytywną energię, oraz , że ludzie powinni obchodzić się z nią odpowiedzialnie i z miłością.


|
Likes
 (1)

|
Likes
 (1)

Water Explorer is a Global Action Plan initiative
in association with
18.00 MB