Poland
15

13220
points earned by our 274 teams

Woda źródłem życia i zdrowia w Dniu Ziemi

W sobotę 5 maja uczniowie i pracownicy naszej szkoły spotkali się na boisku sz kolnym, aby podsumować projekt szkolny zorganizowany z okazji Dnia Ziemi”.  W tym roku hasłem przewodnim wykonywanych przez nas w ciągu 2 tygodni zadań była woda.
Każda grupa klasowa odpowiedzialna była za przygotowanie i przedstawienie wybranego przez siebie projektu pod ogólnym hasłem „ Woda źródłem życia i zdrowia” (opis w załączniku). Wszystkie grupy wywiązały się wzorowo ze swoich zadań.
Za najlepszy projekt wśród klas młodszych uznano tematyczną grę dydaktyczną wykonaną przez dziewczyny z klasy VI,  a wśród starszych największe uznanie uzyskała grupa, która w formie ciekawej inscenizacji pokazała nam jeden dzień z życia mieszkańca Ghany oraz grupa, która wykonała dostępną dla wszystkich poster „Świadomie oszczędzam wodę”.. Wszystkie zadania wykonane zostały ze surowców wtórnych.
Gościem specjalnym naszego spotkania była nauczycielka historii, która pokazała nam, że woda od zawsze była dla człowieka ważna - pierwsze grody i cywilizacje nie bez przyczyny powstały właśnie nad rzekami. (transport wodny, naturalna ochrona przed wrogiem, codzienna higiena, pokarm) .
Na podsumowanie dziewczynki z klasy piątej zaśpiewały piosenkę „S.O.S dla Ziemi”.
Oprócz dyplomów w nagrodę za solidnie wykonaną pracę nasi uczniowie otrzymali bilety do kina i wspólnie tego dnia uczestniczyliśmy w seansie filmowym pt. „ Ziemia. Jeden dzień z życia planety.”

Pozdrawiamy wszystkich Badaczy Wody!
Water Explorer is a Global Action Plan initiative
in association with
12.00 MB