Poland
15

13220
points earned by our 274 teams

Festiwal Wody w SP 264 w Warszawie
Festiwal Wody SP 264
Festiwal Wody SP 264

Niezwykła sobota, czyli festyn szkolny Dla Niepodległej odbył się w naszej szkole 09.06.2018. Wśród wielu atrakcji wyróżnialiśmy się tam ze stoiskiem – FESTIWAL WODY.

Mieliśmy tam kilka tablic, na których znajdowały się informacje na temat znaczenia wody dla organizmu człowieka i prace naszych badaczy na temat wody – rekreacja i wypoczynek, woda źródłem życia, skutki zanieczyszczenia wody, obieg wody w przyrodzie, rodzaje zbiorników wodnych.

Były także aktywności:

Wodne lilie, które każdego uczestnika – zarówno dzieci, jak też ich rodziców wprawiały w zachwyt. Po wycięciu i pokolorowaniu lilii, wpisywało się w jej wnętrzu zobowiązanie wobec wody, a złożeniu płatków i jej położeniu na wodzie lilia "rozkwitała".

Filtrowanie brudnej wody – uczestnicy w grupach sprawdzali, w jakiej kolejności umieścić warstwy piasku, żwirku i innych materiałów filtracji, aby w jej wyniku woda stała się jak najbardziej czysta.

Bieg z wodą – w tak gorący dzień każdy pragnął się zmoczyć.

Działo się u nas, działo.

Byliśmy najliczniej odwiedzanym stoiskiem. Dodatkowo na festyn, oprócz Dyrektor naszej szkoły Katarzyny Glinki i radnego p. Tomasza Cwyla, przybyło wiele osób spoza szkoły, w tym naczelnik Wydziału Oświaty Krzysztof Grochowski oraz Burmistrz Dzielnicy Ochota Katarzyna Łęgiewicz.

O Festiwalu dowiedziało się około 3 tysięcy osób., a nasze stoiska odwiedziło około 450 osób. Spośród nich 150 osób postanowiło zmienić swoje dotychczasowe nawyki w stosunku do wody.

Zorganizowany u nas Festiwal był efektem aktywności uczniów 2 b –  Ochotników, którzy z wielkim zaangażowaniem przybyli, by pomóc w organizacji, by być, by działać. Wielkie zaangażowaie w przygotowanie całości okazali rodzice naszych badaczy. Obecni byli także dziadkowie, opiekunowie, za co serdecznie dziękujemy.

W załączniku poniżej prezentacja ze zdjęciami, zapraszamy do obejrzenia.


|
Likes
 (1)

|
Likes
 (1)

Water Explorer is a Global Action Plan initiative
in association with
18.00 MB