Poland
15

13220
points earned by our 274 teams

Międzynarodowa gala Badacza Wody w Londynie
Posted on 1 November 2018

We wtorek 23 października przybyliśmy do siedziby głównej HSBC w Wielkiej Brytanii na międzynarodową galę Badacza Wody. Dołączyli do nas wszyscy finaliści z jedenastu krajów świata.

Na początku imprezy zespoły z poszczególnych krajów stworzyły prezentację na posterze, pokazującą swoje najważniejsze działania związane z oszczędzaniem wody, przeprowadzone w ciągu roku. Następnie było dzielenie się swoimi historiami z innymi zespołami. W ten sposób uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie problemy dotyczące wody występują w innych krajach i pomogło im to w głosowaniu na Nagrodę Uczniów. Nowa kategoria nagrody pozwoliła uczniom wypowiedzieć się na temat tego, którzy z ich rówieśników dokonali największych osiągnięć w programie.

Przed ogłoszeniem wyników przedstawione zostały filmy pokazujące niezwykłą pracę Badaczy Wody w poszczególnych krajach. Koordynatorzy krajowi przedstawiali następnie przybyły do Londynu zespół i wyjaśniali, dlaczego został wybrany zwycięzcą krajowym. Co ciekawe, jak różne były sposoby na oszczędzanie wody i podejście do wyzwań.

Oczywiście trudno było wybrać tylko jednego zwycięzcę międzynarodowego. Wręczono sześć nagród dla różnych zespołów;
Zespół Malty, Gozo Middle School, zdobył nagrodę Nagrodę Oddziaływania na Społeczność za wielki wkład w upowszechnianie wiedzy o oszczędzaniu wody wśród znacznej liczby osób.
Drużyna Niemiec, Sekundarschule Schkopau, zdobyła Nagrodę za oszczędzanie wody, ponieważ wykazała się dużą świadomością, jak ważne jest zaangażowanie wszystkich członków społeczności w kampanię, które w efekcie przyniosła ogromne oszczędności wody!
Zespół brytyjski, Monkspath Junior i Infant School, zdobył nagrodę Celów Zrównoważonego Rozwoju, ponieważ skupili się na poznawaniu tych celów. Z pomocą swoich działań Badacza Wody wyrażali praktycznie liczne cele globalne.
Reprezentacja Republiki Południowej Afryki, Ebomvini Primary School, otrzymała Nagrodę za Innowacje oraz Nagrodę Uczniów za niezwykle kreatywny sposób wykorzystania odpadów, a tym samym ochrony ukrytej w nich wody.

Ostatecznie, szwajcarski zespół Ecole Cerniat został ogłoszony głównym międzynarodowym zwycięzcą Badacza Wody 2017/2018. Zaskoczyli on jurorów swoim niesamowitym zaangażowaniem w sprawę oszczędzania wody i głębokim zrozumieniem jej znaczenia dla ludzi na całym świecie. Kiedy stali się bardziej świadomi różnic w dostępie do wody na świecie, poczuli się zobowiązani do pomagania innym w potrzebie. Uudało im się zebrać 5000 franków w celu założenia systemu zaopatrzenia w wodę w wiosce w Togo.

Ogólnie rzecz biorąc, wydarzenie był ogromnym sukcesem. Udała się nam także wizyta w olbrzymim Akwarium Morskiego Życia i przejazd w kapsułach Londyńskiego Oka na Tamizą z widokami na całe miasto.

Każdy zespół może być z siebie dumny, wywarł tak wielki wpływ na postawy społeczności i za inspirowanie innych wokół siebie.
Z wielką ciekawością czekamy, co będą robić nowe i stare drużyny w tym roku!
Water Explorer is a Global Action Plan initiative
in association with
18.00 MB