Poland
Team of the Month
Gratulujemy zespołowi "Wodoodporni" Szkoły Podstawowej Nr 157 w Warszawie tytułu Szkoły Miesiąca! Mimo zimy Wasza drużyna była aktywna badając zebrane wcześniej próbki stawu wody swojej dzielnicy, a także miasta, odwiedzając filtry warszawskie. Gratulujemy rozwoju umiejętności kulinarnych przy tworzeniu książki potraw wodooszczędnych, dawania „drugiego życia” odzieży i dzielenia się na wideo tym, dlaczego woda jest miła Waszemu sercu!
Click here
Congratulations
83

40490
points earned by our 260 teams

Nasz wodny ślad
Posted by Szkoła Podstawowa nr 1 w Sochaczewie, Poland on 25 January 2019
Post related to Wodny deptak,

Wybraliśmy, najważniejsze naszym zdaniem sposoby oszczędzania wody. Zapisaliśmy je na kartkach. Podzieliliśmy się na dwuosobowe grupy. Każda grup miała za zadanie przedstawić w postaci rysunku wylosowany sposób oszczędzania. Powstała spora ilość ciekawych prac. Zostały one zawieszone w takich miejscach w szkole, aby dostęp do nich miała jak największa liczba osób.

Dla najmłodszych naszych kolegów z pierwszej klasy dodatkowo przygotowaliśmy formę zabawy. Do każdego miejsca z plakatem prowadziła niebieska droga (rozciągnięta wełna). Uczestnicy zabawy, aby dotrzeć do wyznaczonego miejsca musieli nawinąć wełnę na kłębek. Po dotarciu do celu uzyskiwali dużo ciekawych informacji na temat konieczności oszczędzania wody.

Na koniec odbył się konkurs plastyczny, pod hasłem: „Jak będę oszczędzał wodę w swoim domu”. Prace znalazły się na wystawie w holu szkoły.
Local Partner GAP Poland

Water Explorer is supported by the
HSBC Water Programme
and is a Global Action Plan initiative
in association with
15.00 MB