Poland
Team of the Month
Gratulujemy zespołowi "Mokra Woda" Społecznej Szkole Podstawowej Nr 26 STO w Warszawie tytułu Szkoły Miesiąca! Ulotki edukacyjne na temat poszanowania wody dla rodziny wymagały umiejętności dziennikarskich, tworzenie nowych koszulek ze starych - artystycznych, prowadzenie warsztatów wodnych dla najmłodszych w szkole - pedagogicznych. Gratulujemy także talentów kulinarnych - przygotowania książki kucharskiej i degustacji "wodooszczędnych" potraw dla koleżanek i kolegów!
Click here
Congratulations
66

25300
points earned by our 255 teams

Wiszące ogrody z ziołami
Posted by Szkoła Podstawowa nr 1 w Sochaczewie, Poland on 28 January 2019
Post related to Zostań ogrodnikiem!,

W naszej szkole nie ma ogrodu, nie ma również możliwości aby taki ogród stworzyć. Postanowiliśmy więc założyć hodowlę ziół

Rozpoczęliśmy od spotkania z panią, która zawodowo zajmuje się taką hodowlą. Uzyskaliśmy niezbędne informacje na temat doboru roślin oraz warunków, jakie musimy stworzyć aby uzyskać jak najlepszy efekt. Wysieliśmy nasiona, podlewaliśmy zebraną wodą deszczową oraz przefiltrowaną wodą, która wykorzystywana była wcześniej do prac porządkowych w szkole. Rośliny wyrosły. Przesadziliśmy je do doniczek wykonanych z butelek plastikowych i umieściliśmy w sali lekcyjnej. Półka, na której znalazły się nasze zioła również została wykonana przez nas.

Dużą część naszych ziół, głównie bazylię, rozmaryn, oregano czy pietruszkę przekazaliśmy do stołówki szkolnej. Przez kilka dni w stołówce wywieszona była informacja: „ Do przygotowania obiadu wykorzystano zioła wyhodowane przez Badaczy Wody”. Byliśmy dumni, że udało się nam zaoszczędzić sporo cennej wody.
Local Partner GAP Poland

Water Explorer is supported by the
HSBC Water Programme
and is a Global Action Plan initiative
in association with
14.25 MB