Poland
Team of the Month
Gratulujemy zespołowi "Mokra Woda" Społecznej Szkole Podstawowej Nr 26 STO w Warszawie tytułu Szkoły Miesiąca! Ulotki edukacyjne na temat poszanowania wody dla rodziny wymagały umiejętności dziennikarskich, tworzenie nowych koszulek ze starych - artystycznych, prowadzenie warsztatów wodnych dla najmłodszych w szkole - pedagogicznych. Gratulujemy także talentów kulinarnych - przygotowania książki kucharskiej i degustacji "wodooszczędnych" potraw dla koleżanek i kolegów!
Click here
Congratulations
66

25300
points earned by our 255 teams

Poznawanie zachowań wody w dzień wolny od szkoły
Posted by Szkoła Podstawowa Nr 5 w Pionkach, Poland on 29 January 2019

Dzisiaj, podczas ferii zimowych dla tych co nie lubią w domu siedzieć, zorganizowaliśmy dzień nauki o wodzie. Podczas dwugodzinnych warsztatów można było samodzielnie eksperymentować z wodą wykonując różne doświadczenia.

Sprawdzaliśmy napięcie powierzchniowe wody oraz wpływ detergentów na napięcie powierzchniowe wody. Rożnica w gęstości czy kształcie przedmiotów wykonanych z różnych materiałów powoduje, że jedne unoszą się na jej powierzchni, a inne toną. Najciekawsze było badanie odczynu roztworu za pomocą naturalnego wskaźnika jakim jest wywar z czerwonej kapusty. W wodzie rozpuszczone są różne substancje, które mogą powodować zmianę odczynu roztworu z obojętnego na kwaśny czy zasadowy. Szczególnie jest to zauważalne u wód mineralnych czy wodzie z rzeki, stawu czy morza.

Wszyscy uczestnicy wyszli zadowoleni i bogatsi o wiedzę. Mośliwość samodzielnego eksperymentowania pozwoliła poznać właściwości wody. 
Local Partner GAP Poland

Water Explorer is supported by the
HSBC Water Programme
and is a Global Action Plan initiative
in association with
14.25 MB