Poland
Team of the Month
Gratulujemy zespołowi "Wodoodporni" Szkoły Podstawowej Nr 157 w Warszawie tytułu Szkoły Miesiąca! Mimo zimy Wasza drużyna była aktywna badając zebrane wcześniej próbki stawu wody swojej dzielnicy, a także miasta, odwiedzając filtry warszawskie. Gratulujemy rozwoju umiejętności kulinarnych przy tworzeniu książki potraw wodooszczędnych, dawania „drugiego życia” odzieży i dzielenia się na wideo tym, dlaczego woda jest miła Waszemu sercu!
Click here
Congratulations
83

40490
points earned by our 260 teams

Badanie wód Mokotowa i Wigierskiego Parku Narodowego
Has Attachment
Posted by Szkoła Podstawowa Nr 157 w Warszawie, Poland on 31 January 2019
Post related to MiniSASS,

Badanie naszych próbek podzielone było na dwie części: fizykochemiczną i biologiczną.

Próbki do badań pozyskaliśmy podczas wyjazdu integracyjnego do Wigierskiego Parku Narodowego oraz wyjścia szkolnego, z Potoku Służewieckiego i stawu w Królikarni.

Do badań zaangażowaliśmy 3 klasy siódme naszej szkoły.

Zaczęliśmy od badań fizykochemicznych wody korzystając z pasków akwarystycznych i zestawów odczynników chemicznych w celu porównania wyników naszych badań.

Podzieleni na grupy pracowaliśmy w skupieniu i dzieliliśmy się swoimi odkryciami. Ustalenie nazw naszych znalezisk, mimo oglądania ich pod mikroskopem,  okazało się trudnym zadaniem. Z pomocą naszych nauczycielek poradziliśmy sobie z wyzwaniem. Znaleźliśmy m.in. płazińce, widelnice, pluskwiaki, pijawki, chrząszcze, muchówki, ślimaki. (zbiorniki wodne na Mokotowie i j. Wigry).

Bardzo ciekawe wyniki otrzymaliśmy dla jezior śródleśnych dystroficznych – Suchary. Są to jeziora o wysokim poziomie zakwaszenia i małej przejrzystości oraz ubogie w wapń. Właściwie nic nie żyje w tych jeziorach.
Local Partner GAP Poland

Water Explorer is supported by the
HSBC Water Programme
and is a Global Action Plan initiative
in association with
15.00 MB