Poland
Team of the Month
Gratulujemy zespołowi "Mokra Woda" Społecznej Szkole Podstawowej Nr 26 STO w Warszawie tytułu Szkoły Miesiąca! Ulotki edukacyjne na temat poszanowania wody dla rodziny wymagały umiejętności dziennikarskich, tworzenie nowych koszulek ze starych - artystycznych, prowadzenie warsztatów wodnych dla najmłodszych w szkole - pedagogicznych. Gratulujemy także talentów kulinarnych - przygotowania książki kucharskiej i degustacji "wodooszczędnych" potraw dla koleżanek i kolegów!
Click here
Congratulations
66

25300
points earned by our 255 teams

Badanie wód Mokotowa i Wigierskiego Parku Narodowego
Has Attachment
Posted by Szkoła Podstawowa Nr 157 w Warszawie, Poland on 31 January 2019
Post related to MiniSASS,

Badanie naszych próbek podzielone było na dwie części: fizykochemiczną i biologiczną.

Próbki do badań pozyskaliśmy podczas wyjazdu integracyjnego do Wigierskiego Parku Narodowego oraz wyjścia szkolnego, z Potoku Służewieckiego i stawu w Królikarni.

Do badań zaangażowaliśmy 3 klasy siódme naszej szkoły.

Zaczęliśmy od badań fizykochemicznych wody korzystając z pasków akwarystycznych i zestawów odczynników chemicznych w celu porównania wyników naszych badań.

Podzieleni na grupy pracowaliśmy w skupieniu i dzieliliśmy się swoimi odkryciami. Ustalenie nazw naszych znalezisk, mimo oglądania ich pod mikroskopem,  okazało się trudnym zadaniem. Z pomocą naszych nauczycielek poradziliśmy sobie z wyzwaniem. Znaleźliśmy m.in. płazińce, widelnice, pluskwiaki, pijawki, chrząszcze, muchówki, ślimaki. (zbiorniki wodne na Mokotowie i j. Wigry).

Bardzo ciekawe wyniki otrzymaliśmy dla jezior śródleśnych dystroficznych – Suchary. Są to jeziora o wysokim poziomie zakwaszenia i małej przejrzystości oraz ubogie w wapń. Właściwie nic nie żyje w tych jeziorach.
Local Partner GAP Poland

Water Explorer is supported by the
HSBC Water Programme
and is a Global Action Plan initiative
in association with
14.25 MB