Poland
Team of the Month
Gratulujemy zespołowi "Wodoodporni" Szkoły Podstawowej Nr 157 w Warszawie tytułu Szkoły Miesiąca! Mimo zimy Wasza drużyna była aktywna badając zebrane wcześniej próbki stawu wody swojej dzielnicy, a także miasta, odwiedzając filtry warszawskie. Gratulujemy rozwoju umiejętności kulinarnych przy tworzeniu książki potraw wodooszczędnych, dawania „drugiego życia” odzieży i dzielenia się na wideo tym, dlaczego woda jest miła Waszemu sercu!
Click here
Congratulations
83

40490
points earned by our 260 teams

Zbieramy w szkole cenną wodę deszczową!
Posted by Szkoła Podstawowa Nr 5 w Pionkach, Poland on 8 February 2019
Post related to Zbiornik na deszczówkę,

Chcemy, aby w naszej szkole zbierano cenną wodę deszczową. Wyczyściliśmy zatem nasz zbiornik na deszczówkę, który zimę spędził w szkolnej piwnicy i jest gotowy do ponownego zamontowania do rynny. Przeprowadziliśmy również ankietę wśród kolegów i koleżanek. Okazuje się, że w większość osób które mieszkają w domkach jednorodzinnych posiada zbiorniki na deszczówkę i wykorzystuje ją do podlewania roślin w ogrodzie czy prac porządkowych. 

Nasze miasto Pionki leży w Puszczy Kozienickiej. Klimat Puszczy jest specyficzny i tworzy na tle sąsiednich terenów "wyspę" o średniej temperaturze rocznej wyższej o 0,5°C oraz wyższych opadach. Wynikiem tego jest wydłużony tu bardziej niż w okolicy okres wegetacyjny. Występuje tutaj również strefa podwyższonych opadów, zwłaszcza w środkowej części Puszczy. Strefa ta pokrywa się z obszarem zwiększonego występowania jodły. Prawdopodobnie taki właśnie klimat wpływa na obecność występowania w Puszczy Kozienickiej wielu gatunków roślin górskich i podgórskich.

Dzięki temu wyzwaniu mamy świadomość, że zbieranie deszczówki jest dobrym sposobem na oszczędzanie cennej wody.
Local Partner GAP Poland

Water Explorer is supported by the
HSBC Water Programme
and is a Global Action Plan initiative
in association with
15.00 MB