Poland
Team of the Month
Gratulujemy zespołowi Water Squad tytułu Szkoły Miesiąca! Po wiosennym wielkim oczyszczaniu ze śmieci terenu i wody stawu w Januszowie koło Pionek zespół z zapałem kontynuował swoje aktywności wśród społeczności szkolnej. Były więc dwie tury wodnych warsztatów certyfikujących uczestników na wodnych ambasadorów. Praca nad posterami z listą wodooszczędnych nawyków połączona została z podejmowaniem pisemnych zobowiązań do ich przestrzegania. Przebojem miesiąca była „wodna” wymiana książek, płyt, gier i filmów. Ile ukrytej wody zostało tu zaoszczędzone?! Dziękujemy za wytrwałe mierzenie się z wyzwaniami i angażowanie pełne mocy oddziaływania na innych!
Click here
Congratulations
89

47840
points earned by our 260 teams

Dzień z życia
Post related to Dzień z życia,

Pogromcy Oceanów z Lesznowoli zmierzyli się przed feriami z kolejnymi zadaniami przygotowanymi dla Badaczy Wody. Dowiedzieliśmy się ile wody kryje się w pożywieniu, które spożywamy. Uczniów zadziwiła ilość ukrytej wody, która potrzebna jest, aby np. na naszym talerzu pojawił się smakowity kotlet. Przygotowaliśmy naszą książkę kucharską, w której umieściliśmy przepisy z wykorzystaniem produktów, których wyhodowanie nie wymaga zużywania dużej ilości wody. 

Następnym zadaniem, które wykonaliśmy było przygotowanie i rozegranie gry "Dzień z życia". Dzięki niej wcieliliśmy się w mieszkańców różnych państw i zmierzyliśmy się z wyzwaniem jakim jest odegranie dnia z życia innej osoby, godzina po godzinie, i zrozumienie, jaką rolę odgrywa w nim woda. Pozwoliło to uczniom uzmysłowić sobie, że mieszkańcy niektórych części świata mają utrudniony dostęp do wody i cały czas im jej brakuje. Dzięki temu nasze postanowienia dotyczące oszczędzania są jeszcze silniejsze
Local Partner GAP Poland

Water Explorer is supported by the
HSBC Water Programme
and is a Global Action Plan initiative
in association with
15.25 MB