Poland
Team of the Month
Gratulujemy zespołowi "Wodoodporni" Szkoły Podstawowej Nr 157 w Warszawie tytułu Szkoły Miesiąca! Mimo zimy Wasza drużyna była aktywna badając zebrane wcześniej próbki stawu wody swojej dzielnicy, a także miasta, odwiedzając filtry warszawskie. Gratulujemy rozwoju umiejętności kulinarnych przy tworzeniu książki potraw wodooszczędnych, dawania „drugiego życia” odzieży i dzielenia się na wideo tym, dlaczego woda jest miła Waszemu sercu!
Click here
Congratulations
72

30920
points earned by our 256 teams

Dzień z życia
Post related to Dzień z życia,

Pogromcy Oceanów z Lesznowoli zmierzyli się przed feriami z kolejnymi zadaniami przygotowanymi dla Badaczy Wody. Dowiedzieliśmy się ile wody kryje się w pożywieniu, które spożywamy. Uczniów zadziwiła ilość ukrytej wody, która potrzebna jest, aby np. na naszym talerzu pojawił się smakowity kotlet. Przygotowaliśmy naszą książkę kucharską, w której umieściliśmy przepisy z wykorzystaniem produktów, których wyhodowanie nie wymaga zużywania dużej ilości wody. 

Następnym zadaniem, które wykonaliśmy było przygotowanie i rozegranie gry "Dzień z życia". Dzięki niej wcieliliśmy się w mieszkańców różnych państw i zmierzyliśmy się z wyzwaniem jakim jest odegranie dnia z życia innej osoby, godzina po godzinie, i zrozumienie, jaką rolę odgrywa w nim woda. Pozwoliło to uczniom uzmysłowić sobie, że mieszkańcy niektórych części świata mają utrudniony dostęp do wody i cały czas im jej brakuje. Dzięki temu nasze postanowienia dotyczące oszczędzania są jeszcze silniejsze
Local Partner GAP Poland

Water Explorer is supported by the
HSBC Water Programme
and is a Global Action Plan initiative
in association with
14.25 MB