Poland
Team of the Month
Gratulujemy zespołowi "Wodoodporni" Szkoły Podstawowej Nr 157 w Warszawie tytułu Szkoły Miesiąca! Mimo zimy Wasza drużyna była aktywna badając zebrane wcześniej próbki stawu wody swojej dzielnicy, a także miasta, odwiedzając filtry warszawskie. Gratulujemy rozwoju umiejętności kulinarnych przy tworzeniu książki potraw wodooszczędnych, dawania „drugiego życia” odzieży i dzielenia się na wideo tym, dlaczego woda jest miła Waszemu sercu!
Click here
Congratulations
72

30920
points earned by our 256 teams

Mięso zamieniamy na warzywa
Posted by Szkoła Podstawowa Nr 5 w Pionkach, Poland on 24 February 2019
Post related to Woda, którą spożywamy,

Dzięki temu wyzwaniu poznaliśmy fakty dotyczące wody znajdującej się w jedzeniu. Na przykład, woda jest używana do hodowli roślin, którymi karmiona jest krowa przeznaczona do produkcji kotletów czy hamburgerów. Na wyprodukowanie posiłku składającego się z hamburgera, frytek i napoju trzeba zużyć 5300 litrów wody! Żeby wyprodukować kilogram wołowiny, potrzeba 5 – 10 tysięcy litrów wody.

Nasze wyzwanie to 50% spożywanego czerwonego mięsa zamieniamy na warzywa. Dzięki temu można oszczędzić 1000 litrów wody dziennie! Odnotowane przez nas produkty spożywcze, które nie wymagają tak dużego zużycia wody w procesie produkcyjnym, a w zupełności zastępują mięso to: ryż, grzyby, soczewica, soja, ciecierzyca, bób, groch, fasola, orzechy, jaja oraz nabiał.

Zrozumieliśmy, w jaki sposób wybory poszczególnych konsumentów wpływają na ilość zużywanej przez nas wody.
Local Partner GAP Poland

Water Explorer is supported by the
HSBC Water Programme
and is a Global Action Plan initiative
in association with
14.25 MB