Poland
Team of the Month
Gratulujemy zespołowi Water Squad tytułu Szkoły Miesiąca! Po wiosennym wielkim oczyszczaniu ze śmieci terenu i wody stawu w Januszowie koło Pionek zespół z zapałem kontynuował swoje aktywności wśród społeczności szkolnej. Były więc dwie tury wodnych warsztatów certyfikujących uczestników na wodnych ambasadorów. Praca nad posterami z listą wodooszczędnych nawyków połączona została z podejmowaniem pisemnych zobowiązań do ich przestrzegania. Przebojem miesiąca była „wodna” wymiana książek, płyt, gier i filmów. Ile ukrytej wody zostało tu zaoszczędzone?! Dziękujemy za wytrwałe mierzenie się z wyzwaniami i angażowanie pełne mocy oddziaływania na innych!
Click here
Congratulations
89

47840
points earned by our 260 teams

Mięso zamieniamy na warzywa
Posted by Szkoła Podstawowa Nr 5 w Pionkach, Poland on 24 February 2019
Post related to Woda, którą spożywamy,

Dzięki temu wyzwaniu poznaliśmy fakty dotyczące wody znajdującej się w jedzeniu. Na przykład, woda jest używana do hodowli roślin, którymi karmiona jest krowa przeznaczona do produkcji kotletów czy hamburgerów. Na wyprodukowanie posiłku składającego się z hamburgera, frytek i napoju trzeba zużyć 5300 litrów wody! Żeby wyprodukować kilogram wołowiny, potrzeba 5 – 10 tysięcy litrów wody.

Nasze wyzwanie to 50% spożywanego czerwonego mięsa zamieniamy na warzywa. Dzięki temu można oszczędzić 1000 litrów wody dziennie! Odnotowane przez nas produkty spożywcze, które nie wymagają tak dużego zużycia wody w procesie produkcyjnym, a w zupełności zastępują mięso to: ryż, grzyby, soczewica, soja, ciecierzyca, bób, groch, fasola, orzechy, jaja oraz nabiał.

Zrozumieliśmy, w jaki sposób wybory poszczególnych konsumentów wpływają na ilość zużywanej przez nas wody.
Local Partner GAP Poland

Water Explorer is supported by the
HSBC Water Programme
and is a Global Action Plan initiative
in association with
15.25 MB