Poland
Team of the Month
Gratulujemy zespołowi Water Squad tytułu Szkoły Miesiąca! Po wiosennym wielkim oczyszczaniu ze śmieci terenu i wody stawu w Januszowie koło Pionek zespół z zapałem kontynuował swoje aktywności wśród społeczności szkolnej. Były więc dwie tury wodnych warsztatów certyfikujących uczestników na wodnych ambasadorów. Praca nad posterami z listą wodooszczędnych nawyków połączona została z podejmowaniem pisemnych zobowiązań do ich przestrzegania. Przebojem miesiąca była „wodna” wymiana książek, płyt, gier i filmów. Ile ukrytej wody zostało tu zaoszczędzone?! Dziękujemy za wytrwałe mierzenie się z wyzwaniami i angażowanie pełne mocy oddziaływania na innych!
Click here
Congratulations
89

47840
points earned by our 260 teams

Dlaczego Ziemia to niebieska planeta?
Post related to Woda, którą spożywamy,
Izabella Łysiak
Izabella Łysiak

Na pierwszych zajęciach Badacze Wody z klas II i III, uczestniczący w zajęciach poświęconych szkolnemu monitoringowi stanu środowiska, poznawali stan zasobów wodnych planety oraz zastanawiali się nad  swoim udziałem w misji ratowania wody na Ziemi przez racjonalne nią gospodarowanie.

Wykorzystaliśmy materiały „Woda nas uwodzi” (z pakietu dla klas I – III  Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła"). Uczniowie pracowali z „wodną wykreślanką”, w której ukryte były różne rzeczowniki związane z wodą. Słowa znajdowały się też na dużych kroplach (w trzech róznych kolorach), które po znalezieniu danego słowa zostały ułożone w hasło: „Ziemia – niebieska planeta”.

Metodą burzy mózgów próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: "Dlaczego Ziemia to niebieska planeta?". Po odczytaniu hasła każdy przedstawiał swój pomysł. Ostatecznie podsumowaliśmy to ćwiczenie informacją o zasobach wody na Ziemi, w tym dostępnej wody słodkiej. Wnioskiem z zajęć jest przeświadczenie o konieczności racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi. Zajęcia wypadły świetnie. Dzieci reagowały spontanicznie i chętnie brały udział w zajęciach.


|
Likes
 (1)

|
Likes
 (1)

Local Partner GAP Poland

Water Explorer is supported by the
HSBC Water Programme
and is a Global Action Plan initiative
in association with
15.25 MB