Poland
15

13220
points earned by our 274 teams

Światowy Dzień Wody – 22 marca
Has Attachment
Posted by Szkoła Podstawowa Nr 157 w Warszawie, Poland on 28 March 2019

Celem naszej akcji było zapoznanie społeczności szkolnej z wodą w naszym życiu. Do tego założenia wykorzystaliśmy filmy PAH „Co robię, jako promotorka higieny?”, „W Syrii potrzeba pomocy”, „Woda w szkołach Somalii, które były podstawą do dyskusji. Zajęcia przeprowadziliśmy w klasach siódmych i ósmych. Okazało się, że uczniowie mają sporą wiedzę na temat znaczenia wody. Młodzież dowiedziała się ponadto, co to jest bilans wody, jakie są funkcje wody w naszym organizmie, jakie czynniki wzmagają wydalanie wody a jakie hamują. Ponadto poznali przyczyny braku dostępu do wody i godnych warunkach sanitarnych w krajach globalnego Południa.

Aby uatrakcyjnić nasze wydarzenie odbywały się konkursy doświadczalne, wymiana książek i ubrań oraz sprzedaż ciast własnego wyrobu. Zebrane pieniądze w kwocie 353 zł, zasilą konto Polskiej Akcji Humanitarnej „Studnia dla Południa/Sudan Południowy”.

Podsumowaniem dnia był quiz przygotowany przez Polską Akcję Humanitarną. Uczniowie dowiedzieli się czym jest prawo do wody, czym jest wirtualna woda i ile wody zużywa się do produkcji szklanki herbaty, tabliczki czekolady czy pary butów.
Water Explorer is a Global Action Plan initiative
in association with
18.00 MB