Turkey
55

32790
points earned by our 901 teams

Su Kaşifi Atölye Çalışması İçin Şadan Ertekin Mis Okulumuzu Ziyaret Etti
Has Attachment
Posted by İSTEK Bilge Kağan İlkokulu, Turkey on 1 June 2018
Play Pump
Play Pump

Su Kaşifi Atölye Çalışması için Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığından Şadan Ertekin Mis okulumuzu ziyarete geldi.


Öğrencilerimiz 2017- 2018 Eğitim ve Öğretim yılı boyunca Su Kaşifleri programı dahilinde yapmış oldukları çalışmaları anlattılar.


4.sınıf öğrencimiz Sinan Saner, arkadaşları ile birlikte yapmış oldukları Play Pump'ı, gri su arıtma sistemini nasıl tasarladıklarını, kod yazarak nasıl programlama yaptıklarını ve sistemi çalıştırdıklarını anlattı.


3. sınıf öğrencilerimizden Esen Ece Demiralp, Nilüfer Beria Tuğsuz, İbrahim Sarp Çoban, Su ile ilgili rap şarkısını söylediler.

4.sınıf öğrencilerimizden Sara Mirsu Bayartan, Defne Yaz Çakar, Sinan Saner UNESCO - SEMEP 2018 sunum gününde 'Sürdürülebilir Kalkınma için Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Küresel Verimliliğini Arttırma' (Temiz ve Güvenilir Enerji) konulu çalışmaları ile En İyi Uygulama, En İyi Ekolojik Çalışma ve Sosyal Medya ödüllerini almaya hak kazanmışlardı. Bu projeye nasıl hazırlandıklarını, sıcak kompost yaparak nasıl bir model tasarladıklarını, ev içerisinde nasıl kullanılacağını anlattılar.


Şadan Ertekin Mis'e okul bahçelerimizi gezdirdik. Tavuklarımızı, ekim alanlarımızdaki çalışmaları anlattık. Okulumuzun 4 senedir sürdürdüğü kendi tohumlarından yetiştirdiği fideleri gösterdik.


Şadan Ertekin Mis'ten Festival sırasında kullanabileceğimiz çeşitli oyunları öğrenip, fikirler aldık.


Keyifli bir atölye çalışması yaptık. Şadan Ertekin Mis'e, Su Kaşifleri programına destek veren tüm kurum, kuruluşlara teşekkür ediyoruz.


İlgili blog yazımız ve fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz https://isteklisukasifleri.blogspot.com/2018/06/su-kasifi-atolye-calsmas-icin-sadan.html
Local Partner Mikado

Mikado Sustainable Development Consulting

Water Explorer is supported by the
HSBC Water Programme
and is a Global Action Plan initiative
in association with
29.75 MB